Poznajemy mieszkańców Jeziora Drwęckiego

"Poznajemy mieszkańców Jeziora Drwęckiego" to kolejna propozycja z cyklu warsztatów przyrodniczo-ekologicznych dla dzieci i młodzieży z Ostródy.

Czytaj dalej ›

Zbieramy pieniądze na ostródzki Dom Harcerza

W związku z trudną sytuacją finansową zwracamy się do wszystkich naszych Przyjaciół z prośbą o wpłacanie darowizn, które będą przeznaczone na utrzymanie Domu Harcerza w Ostródzie.

Czytaj dalej ›

Rozpoczynamy nowy projekt: Działalność Centrum Edukacji Ekologicznej "Natura" w roku 2021

Celem zadania jest zwiększenie świadomości ekologicznej i upowszechnianie wiedzy o przyrodzie i ochronie środowiska wśród grupy około 270 osób - dzieci i młodzieży z Ostródy, poprzez działania prowadzone przez Centrum Edukacji Ekologicznej „NATURA” w Ostródzie w roku 2021.

Czytaj dalej ›

Dom Harcerza nieczynny do odwołania

W związku z epidemią COVID-19 Dom Harcerza pozostaje nieczynny do odwołania.

Czytaj dalej ›

Procedury bezpieczeństwa w Domu Harcerza podczas pandemii COVID-19

W związku z pandemią COVID-19 wprowadzamy specjalne zasady bezpieczeństwa w Domu Harcerza w Ostródzie. Prosimy wszystkich o ich przestrzeganie.

Czytaj dalej ›

Aktualności

Rajd i sprzątanie szlaku

22 maja 2021 roku nasz Hufiec zorganizował dla dzieci i młodzieży kilkugodzinny rajd pieszy z Ostródy na polanę nad jeziorem Drwęckim. Po krótkim odpoczynku reprezentacje drużyn wzięły udział w konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych. Zwycięzcy otrzymali oczywiście nagrodę. W drodze powrotnej uczestnicy uprzątnęli śmieci wzdłuż niebieskiego szlaku (od mostu kolejowego do dawnego dworca PKS). Ucieszyło nas to, że śmieci nie było dużo, biorąc pod uwagę jak wielu pieszych i rowerzystów przemieszcza się ta drogą. To bardzo budujące, że mieszkańcy naszego miasta dbają o swoje otoczenie.

Wspierają nas

Żegluga Ostródzko-Elbląska

YOONA CReATIVE GROUP

Północna Grupa Narzędziowa

Pan Piotr Węgielnik

Pan Ireneusz Surma

Pan Grzegorz Szymański — Zakład Pielęgnacji Terenów Zielonych (Kajkowo)