ZHP - sprawności na całe życie

Sprawdź w jaki sposób możesz wesprzeć naszą pracę, która Twojemu dziecku daje sprawności na całe życie.

Drogi Rodzicu!

Cieszymy się, że Twoje dziecko bierze udział w harcerskiej przygodzie! Wiesz, że możesz ją łatwo wesprzeć? Zanim powiemy Ci jak możesz to zrobić – chcielibyśmy Ci coś opowiedzieć. Pewnie jesteś ciekawy, jak naprawdę wygląda harcerstwo.

W wakacje Twoje dziecko jeździ na obozy. Gwarantujemy – dzięki swojej kadrze ani przez chwilę się nudzi. Regularnie je posiłki, chodzi spać o stałych porach (oprócz dni, kiedy biega w nocy po lesie z dziką przyjemnością). Uczy się jak zbudować własne łóżko, nie bać się burzy, jak spokojnie siedzieć i słuchać, gdy starsi opowiadają o Ważnych Rzeczach, ale i jak wyrażać własne zdanie. Wreszcie uczy się równo kroić cebulę, porządnie prać ręcznie własne ubrania, utrzymywać porządek i szorować naczynia na błysk.

Twoje dziecko zdobywa w przeciągu roku więcej umiejętności niż inne. Dodatkowo uczy się czym jest szacunek, zaufanie, obietnica, prawdziwość, wytrwałość, honor.

W słowniku Twojego dziecka szczególnie dużą frekwencję zaczynają mieć wyrażenia: "ja sam/a", "umiem", "nie", "spokojnie, zrobię to", "nie, nie boję się" i tym podobne. Twoje dziecko staje się samodzielne szybciej, niż mogłeś to zaplanować.

Teraz chcielibyśmy Ci opowiedzieć, jak możesz nam pomóc. Nie wiemy, czy wiesz, ale Związek Harcerstwa Polskiego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1,5% podatku dochodowego.

Podczas rozliczania tegorocznego PIT-u pomyśl o swoim dziecku i przekaż 1,5% na jego harcerską przygodę! Jak to zrobić? Zaloguj się do Portalu Podatkowego i wskaż ZHP w PIT 37 lub PIT 38, jako organizację, której chcesz przekazać swój 1,5%. Wystarczy, że wpiszesz: 0000271499 jako numer KRS oraz Hufiec Ostróda (+ nazwa drużyny) jako cel szczegółowy.

Kategorie: