XXII Powiatowy Ostródzki Ekologiczny za nami

W tym roku ekologii uczyliśmy się wraz z piratami!

W dniach 31 maja - 2 czerwca w Durągu odbył się XXII Powiatowy Ostródzki Rajd Ekologiczny. Harcerze z Hufca ZHP Ostróda bawili się na tej, tradycyjnej już, imprezie po raz dwudziesty drugi. Tym razem spotkanie odbyło się w dość kameralnym gronie, ale nie przeszkadzało to młodzieży w świetnej zabawie.

W tym roku harcerze wcielili się w rolę piratów i ruszyli w dwudniowy pościg za skarbem. Uczestnicy mieli okazję zbudować własną łódź, przeżyć sztorm w hamaku, stworzyć skrzynię skarbów oraz doświadczyć wielu innych przygód. Wieczorami młodzi ludzie spotykali się w blasku świec, aby przedstawić swoje zadania przedrajdowe, podsumować miniony dzień i wspólnie pośpiewać. Po dwóch dniach zabawy odbyło się zakończenie rajdu, połączone z rozdaniem nagród. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękoma!

Organizatorzy składają podziękowania Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu za pomoc w organizacji rajdu.

Rajd uzyskał dofinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Ostróda.