Kwiecień - miesiąc jubileuszu 40 lecia Domu Harcerza

Dom Harcerza w Ostródzie służy ostródzkim harcerzom już 40 lat!

5 kwietnia 2019 roku w sali kameralniej ostródzkiego amfiteatru odbył się koncert charytatywny z okazji jubileuszu 40 lat działalności Domu Harcerza im. hm. Janiny Pelczarskiej w Ostródzie. Podczas koncertu wystąpili: Zespół Akustik wraz z Męskim kręgiem Instruktorskim "Czarne Wilki", PPH - Połączeni Przez Harcerstwo oraz Marvis. Uczestnicy koncertu mieli przyjemność wysłuchać a także wspólnie zaśpiewać harcerskie i turystyczne przeboje.

Między występami można było wziąć udział w licytacjach przedmiotów przekazanych przez Darczyńców. Były to m.in. vouchery, płyty muzyczne, gry planszowe, T-shirty i kubki wykonane specjalnie na jubileusz, książki. Harcerze i rodzice przygotowali także słodki poczęstunek. Dzięki życzliwości Publiczności zebraliśmy kwotę 2789 zł, która zostanie przeznaczona na utrzymanie Domu Harcerza i wsparcie działalności programowej.

Komenda Hufca Ostróda ZHP składa serdeczne podziękowania Publiczności, Wykonawcom oraz:

• Centrum Kultury w Ostródzie
  • firmie YOONA CReATIVE GROUP
  • firmie GGP Centrum Reklamy Monika Marcinkowska
  • sklepowi Muzycznemu TON
  • kawiarni KAWA na ŁAWĘ
  • pizzerii San Biagio
  • firmie GRAJDOŁEK - gry planszowe z pasją
  • zespołowi „Studio Listopad”
  • uczniowskiemu Klubowi Żeglarskiemu Ostróda
  • klubowi sportowemu „Sokół” Ostróda
  • Gazecie Ostródzkiej
  • Meloradiu
  • portalowi Nasz Głos
  • portalowi OstrodaOnline.pl

40-lecie Domu Harcerza

W dniu 13.04.2019 r. miała miejsce druga część obchodów jubileuszu 40- lecia Domu Harcerza w Ostródzie.

Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a następnie odbył się apel przy Domu Harcerza, w którym wzięli udział instruktorzy, harcerze oraz zuchy. Zaszczycili nas również swoją obecnością szanowni goście:

• pan Andrzej Pęziński, który reprezentował pana Marszałka,
  • pani Senator Bogusława Orzechowska,
  • pan Starosta Andrzej Wiczkowski,
  • pani Jolanta Dakowska,
  • pan Janusz Serbintowicz.

W apelu uczestniczył także druh Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, harcmistrz Maciej Micielski.

Dwoje naszych instruktorów zostało odznaczonych: hm. Helena Pusch: Srebrnym Krzyżem za zasługi dla Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP oraz hm. Tadeusz Siwicki: Złotym Krzyżem za zasługi dla Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Dodatkowo hm. Tadeusz Siwicki obchodził piękny jubileusz 50-lecia służby instruktorskiej. Odznaczonym gratulujemy. Po apelu harcerze wyruszyli na grę w miejsca, gdzie wcześniej znajdowały się siedziby Hufca Ostróda.