Ekwipunek i wyjazd na Zlot ZHP w Gdańsku

Przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące wyjazdu na Zlot ZHP Gdańsk 2018 oraz wymagany ekwipunek.

Prosimy wszystkich uczestników Zlotu o zapoznanie się z tą informacją.

EKWIPUNEK

• Każdy uczestnik otrzyma wyprawkę zlotową:
    • koszulka zlotowa
    • chusta zlotowa
    • identyfikator ze smyczą
    • dodatkowo uczestnicy z naszej Chorągwi: mały plecak, deszczak, koszulka (jasnoniebieska)
  • Pakujemy w plecaki:
    • legitymacja szkolna, podpisana przez właściciela, z aktualną pieczątką szkoły,
    • śpiwór,
    • kurtka przeciwdeszczowa,
    • coś ciepłego do ubrania – sweter, polar – min. 3 szt.,
    • odzież na różne warunki pogodowe – proszę pamiętać, że większość czasu spędzimy na świeżym powietrzu, więc niech to będą „terenowe” (lub gorsze) ubrania
    • spodnie – min. 2 pary,
    • bielizna,
    • strój do spania – dres, koszulka bawełniana
    • 2 pary butów (na wędrówkę, sportowe),
    • strój sportowy,
    • 2 ręczniki, klapki pod prysznic, przybory toaletowe (najlepiej w mniejszych opakowaniach, ograniczyć do minimum, gąbka do mycia, szczoteczka do rąk)
    • płyn lub proszek do prania,
    • kubek (kto ma to drużyny), niezbędnik harcerski (łyżka, widelec, nóż), menażka (miska)
    • bidon na wodę,
    • śniadaniówka (lunchbox) na drugie śniadanie,
    • nakrycie głowy,
    • strój kąpielowy,
    • latarka, zapasowe baterie,
    • powerbank,
    • przybory do szycia,
    • finkę (scyzoryk) – ostrze nie dłuższe niż 10 cm (zgodnie z Regulaminem uczestnika)
    • kilka spinaczy do bielizny,
    • książkę do czytania,
    • notatnik harcerski, przybory do pisania,
    • wszelkiego rodzaju śpiewniki jakie posiadacie,
    • instrumenty muzyczne,
    • krem do opalania, coś na komary i kleszcze, na ukąszenia owadów,
    • jeżeli musicie zażywać lekarstwa to zabierzcie je ze sobą wraz z potwierdzeniem od rodziców bądź lekarza (leki proszę zapakować w plastikowe pudełko, podpisać imieniem i nazwiskiem); także zapas leków na chorobę lokomocyjną – kto potrzebuje ich zażywać,
    • garść dobrego humoru i uśmiech na każdy dzień,

ponadto:

1. pełne umundurowanie (w tym nakrycie głowy), (druhny dodatkowo – beżowe rajstopy – min. 2 pary)

Prosimy zapakować ubrania w trwałe reklamówki/worki, aby ochronić je przed ewentualną wilgocią i kurzem.

DODATKOWY EKWIPUNEK 51 TURYSTYCZNEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ „CZARNE STOPY” im. Pawła Edmunda Strzeleckiego:

• koszulka drużyny i jak posiadacie koszulki o tematyce harcerskiej (np. z ostatniego obozu naszej drużyny)
  • kubek drużyny
  • mały plecaczek drużyny
  • Jeżeli są osoby, które nie posiadają wymienionych przedmiotów drużynowy zaprasza do Domu Harcerza w dniu 3 lipca 2018 r. (tj. wtorek) w godzinach 13 – 15.

ponadto:

• spodnie do munduru w kolorze czarnym lub zielonym (najlepiej tzw. „bojówki”)

Przypominam, że na zlot zabieramy pełne umundurowanie, więc jeżeli mamy braki w umundurowaniu proszę je do zlotu uzupełnić m. in. nakrycia głowy – kapelusze, druhowie krótkie spodenki, getry i wywijki.

Uwaga !

1. Uczestnicy, podzieleni na zastępy zlotowe, będą odpowiedzialni (wg. wcześniej opracowanego grafiku) za robienie zakupów i przygotowanie śniadań i obiadokolacji. Każdy uczestnik będzie także przygotowywał sobie drugie śniadanie z otrzymanych produktów.
    Stąd ważne jest zabranie wymienionego powyżej ekwipunku.
  2. Uprzejmie prosimy o nie zabieranie cennych przedmiotów - kadra nie ponosi odpowiedzialności w przypadku ich zagubienia, uszkodzenia itp.
  3. Będzie bardzo ograniczony dostęp do prądu, a zatem możliwość ładowania telefonów, powerbanków itp.

Wyjazd

Wyjazd uczestników w dniu 06.08.2018r.

Spotykamy się o godzinie 8:00 przy Domu Harcerza. Jedziemy autokarem, dlatego osoby z chorobą lokomocyjną powinny w domu zażyć stosowne leki (prosimy o zabranie także zapasu na drogę powrotną i 2 wycieczki autokarowe).

Dojeżdżamy na miejsce Zlotu ok. g. 11:00 – pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja. Proszę zabrać prowiant i picie w stosownej ilości.

Jedziemy w koszulkach drużyn. Proszę w plecaku mieć na wierzchu gorszą koszulkę na przebranie - po przyjeździe będziemy rozstawiać namioty.

Powrót do Ostródy w dniu 16.08.2018 r. planowany jest około godziny 18:00.

Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.