80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Reprezentacja Hufca uczestniczyła w ostródzkich obchodach 80 rocznicy wybuch II Wojny Światowej.

1 września 1939 roku wybuchła II Wojna Światowa. Był to początek terroru i śmierci wielu ludzkich istnień. My, jako obywatele Polski, mamy obowiązek pamiętać o tych, którzy polegli w walce o wolność naszego kraju.

Poczet Sztandarowy Hufca

W ostródzkich obchodach 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej nasz Hufiec reprezentowały druhny i druhowie z 51 Turystycznej Drużyny Harcerskiej "Czarne Stopy" im. Pawła Edmunda Strzeleckiego oraz 26 Turystycznej Drużyny Wędrowniczej "ORION". Harcerze pełnili wartę przy Pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP. Reprezentacja hufca wystawiła także Poczet Sztandarowy oraz złożyła kwiaty pod Pomnikiem.

Reprezentacja Hufca z kwiatami

Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Obrnońców Suwerenności i Niepodległości RP

Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie, byśmy my mogli żyć w wolnej Polsce.

 

hm. Jolanta Rodziewicz-Olszko HR
pwd. Mateusz Rogaski HR