40-lecie Domu Harcerza w Ostródzie

Już od czterdziestu lat ostródzcy harcerze mają możliwość spotykania się w harcerskim gronie w Domu Harcerza przy ulicy Sienkiewicza 28 w Ostródzie. Ten okrągły jubileusz chcemy uczcić w wyjątkowy sposób

Koncert charytatywny "W harcerstwie jest wszystko co kocham"

Świętowanie jubileuszu rozpoczniemy 5 kwietnia 2019 roku koncertem charytatywnym pod tytułem "W harcerstwie jest wszystko co kocham". Koncert odbędzie się w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru i rozpocznie się o godzinie 18:00. Podczas koncertu wystąpią:

 • Marvis
 • PPH - Połączeniu Przez Harcerstwo
 • Akustik + MKI "Czarne Wilki"

W trakcie koncertu odbędą się także licytacje oraz działać będzie stoisko z loterią fantową.

Wstęp na koncert biletowany w formie cegiełek o wartości minimum 10 zł. Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony jest na utrzymanie Domu Harcerza i wsparcie działalności programowej ostródzkiego hufca. Sprzedaż cegiełek oraz możliwość wstępu na salę od godziny 17:30.

Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na potrzeby prowadzonej licytacji i loterii fantowej.

Święto Domu Harcerza im. harcmistrzyni Janiny Pelczarskiej

Główne obchody jubileuszu czterdziestolecia powstania Domu Harcerza w Ostródzie zaplanowane zostały na dzień 13 kwietnia 2019 roku. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która rozpocznie się o godzinie 9:00.

O godzinie 10:00 odbędzie się uroczysty apel na placu przy Domu Harcerza. Podczas apelu złożymy także kwiaty pod tablicą upamiętniającą główną inicjatorkę i budowniczą Domu Harcerza: druhnę harcmistrzynię Janinę Pelczarską.

Następnie, w godzinach od 13:30 do 13:00 zuchy i harcerze wyruszą by wziąć udział w grze miejskiej.

Współorganizatorami naszego Święta są:

 • Centrum Kultury w Ostródzie
 • 26 próbna Turystyczna Drużyna Wędrownicza "Orion"
 • 51 Turystyczna Drużyna Harcerska "Czarne Stopy" im. Pawła Edmunda Strzeleckiego
 • 6 Ostródzka Drużyna Harcerek "Brzask" im. Szarych Szeregów

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły natomiast:

 • Gazeta Ostródzka
 • Meloradio
 • Nasz Głos
 • OstrodaOnline.pl

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Z harcerskim pozdrowieniem,
CZUWAJ!

Komenda Hufca
im. Bojowników o polskość
Warmii i Mazur