Święto ostródzkiego hufca ZHP

Kwiecień jest miesiącem niezwykle ważnym dla naszego hufca, gdyż w tym roku obchodzimy 44 rocznicę otwarcia obecnego Domu Harcerza oraz 27 rocznicę nadania mu imienia harcmistrzyni Janiny Pelczarskiej. Ponadto w roku 2023 obchodzimy 78 - lecie Hufca ZHP Ostróda.

15 kwietnia 2023 r. odbyły się uroczystości święta ostródzkiego hufca ZHP, które zorganizowała 3 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Ogniki” im. Karola Wojtyły ze Szczepankowa. Uczestniczyły w nich zuchy, harcerze oraz instruktorzy, którzy wzięli udział w apelu przy Domu Harcerza, w trakcie którego osoby, które włączyły się w tym roku w 31 Finał WOŚP otrzymały z rąk druhny phm. Pauliny Szypczyńskiej pamiątkowe podziękowania. Następnie zuchy i harcerze wzięli udział w grze miejskiej „Ważne miejsca ostródzkiego harcerstwa”.

Przy Domu Harcerza uczestnicy mogli podziwiać interesującą wystawę pt. „Nasz Dom Harcerza - nasz Hufiec”, którą pomógł przygotować druh harcmistrz Tadeusz Siwicki.

Po powrocie z trasy odbyło się podsumowanie, a drużyny biorące udział w grze otrzymały pamiątkowe dyplomy a także znaczki wykonane na 20-lecie 3 GDH „Ogniki” im. K. Wojtyły ze Szczepankowa.

Dziękujemy Organizatorom za dostarczenie nam niezwykłych przeżyć.

Komenda Hufca ZHP Ostróda